Otthonról hozom: Művészetterápiás csoport holokauszttúlélők utódai számára

A holokauszttúlélők többnyire a hallgatást választották túlélési stratégiájuknak. A hallgatás nemzedéke utáni generációk sokszor véletlenül, vagy nagyon hiányosan tudják meg családjuk történetét és sorsát, amely azonban kimondatlanul mégis befolyásolta életüket és mindennapjaikat.
A művészetterápiás csoport segítségével ezt a hallgatást szeretnénk megtörni, és a résztvevők számára olyan közeget biztosítani, ahol mindennek helye van, ahol ki tudjuk mondani a bennünk élő múltat, és ezáltal megközelíthetővé és feldolgozhatóvá válik.
A művészetterápiás foglalkozások során elsősorban képzőművészeti és irodalomterápiás módszerekkel dolgozunk.
Csoporton való részvételhez nem szükséges semmilyen művészeti készség vagy tudás!
A csoport tizenkét alkalomból áll.
A csoport kis létszámmal, maximum 10 fővel indul.A részvétel regisztrációhoz kötött. A csoportba a felvétel a jelentkezés sorrendjében történik. A csoport zárt csoport, ami azt jelenti, hogy ugyanazokkal az emberekkel találkozunk minden alkalommal. A részvételhez ezért elköteleződés szükséges. Az első alkalom után van lehetőség arra, hogy az érdeklődő eldöntse, szeretne-e a csoporthoz csatlakozni.

Időpont: találkozunk minden második kedden, este 17–20 óra között
Első alkalom: 2026. szeptember 8.
Helyszín: 1011, Budapest, Fő utca 52., félemelet 4., kapucsengő: 4. (Batthyányi metrómegállótól három percre)
Jelentkezési határidő: 2026. augusztus 1.
Részvételi díj 8500 Ft/alkalom
A csoportot vezeti: Benda Judit művészetterapeuta
Jelentkezés: otthonrolhozom@gmail.com +36305779015
Kérdés esetén keressetek bizalommal!