ZSIDÓ EMLÉKEK NYOMÁBAN – KÉTKERÉKEN
Praktikus könyv túrázóknak
A könyvek megvásárolhatók az alábbi helyszíneken:
Atlantisz könyvsziget (1061. Király u. 2)
Írók Boltja (1061. Andrássy út 45.)
Olvasók boltja (1136. Pannónia u. 35 -37.)
Weinberger Judaica (1075. Kazinczy u. 29.)
Láng Téka (1137. Pozsonyi út 5.)
Bővebb információ: info@mazsike.hu
Burgenlandi zsidó emlékek nyomában – két keréken (1990ft)
Borsod-abaúj-zemplén megyei zsidó emlékek nyomában – két keréken (1990ft)
Szabolcs-szatmár-bereg megyei zsidó emlékek nyomában – két keréken (1990ft)
Közép-alföldi zsidó emlékek nyomában – két keréken (2500 ft)
Balaton környéki zsidó emlékek nyomában – két keréken (2500 ft)
A Magyar Zsidó Kulturális Egyesület kerékpárosútikönyv-sorozatának negyedik és ötödik kötetével – Burgenland, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék után –Cseh Viktor és Mózes Krisztián az Alföld középső részének, illetve a Balaton környékének zsidó emlékeit mutatja be.
A biciklitúrák tervezésénél az elsődleges szempont az volt, hogy a legfontosabb zsidók lakta kisvárosokat, falvakat érintsék, felfűzzék a megyék nevezetességeit, s eközben mindenki által teljesíthető és élvezhető biciklitúrákat ajánlhassanak. Elsősorban a szabadidejükben szívesen kerékpározókra alapoztak, azokra, akik egy nyaralás során kedvvel pattannak nyeregbe, de egyébként nem biciklin élik az életüket. A képekkel és térképekkel gazdagon illusztrált kiadványokat persze a négy keréken kirándulók is haszonnal forgathatják, hiszen bár más utakon haladnak, a kulturális emlékek felfedezésében az útikönyvek jó szolgálatot tehetnek. Sőt, a könyvek olvasnivalónak is kiváló választásnak bizonyulnak, izgalmas és sokszínű kulturális utazásra repítik olvasójukat, térben és időben egyaránt
A Magyar Zsidó Kulturális Egyesület kerékpárosútikönyv-sorozatának negyedik és ötödik kötetével – Burgenland, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék után – a Közép-Alföld, illetve a Balaton környékének zsidó emlékeit mutatja be. A biciklitúrák tervezésénél az elsődleges szempont az volt, hogy a legfontosabb zsidók lakta kisvárosokat, falvakat érintsék, felfűzzék a megyék nevezetességeit, s eközben mindenki által teljesíthető és élvezhető biciklitúrákat ajánlhassanak. Elsősorban a szabadidejükben szívesen kerékpározókra alapoztak, azokra, akik egy nyaralás során kedvvel pattannak nyeregbe, de egyébként nem biciklin élik az életüket.