Művészetterápiás csoport holokauszttúlélők utódainak

Otthonról hozom

Művészetterápiás önismereti csoport holokauszttúlélők utódai számára

✶ A holokauszt túlélői többnyire a hallgatást választották túlélési stratégiának. A hallgatás nemzedéke utáni generációk sokszor véletlenül, vagy nagyon hiányosan tudták meg családjuk történetét és sorsát, amely azonban kimondatlanul mégis befolyásolta életüket, mindennapjaikat. A művészetterápiás csoport segítségével ezt a hallgatást szeretnénk megtörni, és a résztvevők számára olyan közeget biztosítani, ahol ki tudjuk mondani a bennünk élő múltat, és ezáltal megközelíthetővé és feldolgozhatóvá válik.
A művészetterápia a terápiáknak az az ága, ahol a kreatív tevékenységek során az alkotó, illetve befogadó személy szavakkal alig kifejezhető belső tartalmakkal találkozik. A nehezen megfogalmazható, elrejtett érzelmek, emlékek, konfliktusok, gondolatok, a művészetterápiás csoportfolyamatok hatására válnak elérhetővé és idéznek elő változást bennünk.

✶ Csoporton való részvételhez nem szükséges semmilyen művészeti készség vagy tudás!
✶A csoport húsz alkalomból áll. Kis létszámmal, maximum 10 fővel indul. A részvétel jelentkezéshez kötött. A felvétel a csoportba a jelentkezés sorrendjében történik.

Időpont: minden második kedd este 17–20 óra között
Első alkalom: 2026. április 14.
Helyszín: Mazsike, Budapesten, 1063 Munkácsy Mihály u. 25. fsz. 3.
Jelentkezési határidő: 2026. április 7.
Részvételi díj: 9500 Ft/alkalom, MAZSIKE tagoknak: 10% kedvezmény
A csoportot vezeti: Benda Judit művészetterapeuta
Jelentkezés: otthonrolhozom@gmail.com +36305779015

Mindenkit szeretettel várunk!